Mesačné archívy: január 2014

Postavy viery III — Svätý Pavol

František Trstenský o sv. PavloviPonúkame vám ďalšiu prednášku z cyklu Postavy viery, ktorý sa konal v našom kláštore. O svätom Pavlovi prednášal v sobotu 29. júna 2013 vdp. doc. František Trstenský, PhD. Jeho príspevok si môžete vypočuť prostredníctvom prehrávača vyššie, alebo stiahnuť.

Ospravedlňte, prosím, zníženú kvalitu záznamu počas prvých dvoch minút.

Postavy viery II — Diskusia

Ponúkame vám nahrávku záverečnej diskusie druhého stretnutia cyklu Postavy viery. Naši traja hostia: Mons. Jozef Jančovič, vdp. Juraj Vittek a vdp. Marek Krošlák odpovedali na rôzne otázky v súvislosti s troma predstavenými svätcami: sv. Jób, sv. Jana z Arku a sv. Alfonz Mária de Liguori. Čo nám môže dnes povedať skúsenosť Jóba? Ako vyzerali zjavenia Jany z Arku? Ako si poradiť z rôznymi odpoveďami na morálne otázky a aké miesto má naše svedomie? Diskusiu si môžete vypočuť prostredníctvom prehrávača vyššie, alebo stiahnuť.

Postavy viery II — sv. Alfonz Mária de Liguori

Marek Krošlák prednáša o sv. AlfonzoviPrinášame vám ďalšiu zo série nahrávok z cyklu Postavy viery. ThDr. Marek Krošlák, PhD., prednášal v sobotu 23. februára 2013 o sv. Alfonzovi Márii de Liguori. Prednášku si môžete vypočuť prostredníctvom prehrávača vyššie, alebo stiahnuť. Z dôvodu technickej poruchy chýba úvodná – historická časť prednášky. Za neželané skrátenie nahrávky sa ospravedlňujeme.